نصب Bootstrap در ASP.NET Core

bootstrap logo

Bootstrap چیست؟

Bootstrap مجموعه ای از ابزارهای رایگان برای ایجاد نرم افزارهای تحت وب است که شامل کدهای HTML، CSS و Javascript جهت تولید و نمایش From ها، Button ها، Tab ها، Column ها و سایر المان های مورد نیاز طراحی وب می باشد.

Bootstrap در ابتدا توسط مارک اتو و جاکوب تورنتون و در جهت ایجاد یک چارچوب ظاهری مشخص و یکسان در ابزارهای توییتر طراحی و نوشته شد. سازنده اصلی توییتر یا همان مارک اتو تصمیم به ساخت یک سیستم قدرتمند برای خود با نام Bootstrap گرفت.

با Bootstrap خلاء میان طراحی و کدنویسی، از میان برداشته شده است و کدنویسان ترغیب به استفاده از طراحی های پیش فرض و استاندارد می شوند. برای استفاده از آن در پروژه های Web Application که با ASP.NET Core توسعه داده می شوند باید بدانیم که Bootstrap یک نوع Client-Side package است.

برای نصب Bootstrap راه های مختلفی وجود دارد. در این آموزش از روش Client-Side library استفاده میکنیم، برای این کار ابتدا در ویژوال استودیو روی پروژه راست کلیک میکنیم و Add Client-Side Library را انتخاب میکنیم. سپس نام twitter-bootstrap را می نویسیم و نصب میکنیم.

add clientside library

libman.json فایلی است که Client-Side Packages را مدیریت می کند که محتویات آن بدین شکل است:

libman json

می توان به صورت دستی اطلاعات را ویرایش کرد، کتابخانه ای اضافه یا حذف کرد و یا ورژن آن را تغییر داد. بعد از فشردن دکمه ی save تغییرات اعمال می شود:

نوشته شده توسط mrbitmap علیرضا علی رمضانی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جدیدترین مقالات

فهرست